Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz 'Przejdź do serwisu', prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GO-MEDIA, z siedzibą ul. Stanisława Betleja 12 lok 10, 35-303 Rzeszów, VAT-ID: PL792-209-42-66.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: gomedia@interia.pl.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Netsprint S.A., Google LLC, Stroer Digital Operations sp. z o.o., w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
klikmapa.pl
blacha-technik Technika według Blachy

Photo / News

Lasery krzyżowe firmy Bosch ułatwią majsterkowiczom precyzyjne pozycjonowanie elementów we wnętrzach podczas mniejszych i większych remontów lub dekorowania. Tapetowanie, wieszanie obrazów, montaż paneli a nawet instalacja płyt kartonowo-gipsowych – wiele prac możemy wykonać w domu samodzielnie z pomocą odpowiedniego sprzętu. Nowe lasery Bosch oprócz dwóch skrzyżowanych linii wyświetlają (w zależności od modelu) dodatkowe punkty w pionie - na podłodze i suficie - lub drugą pionową linię, która znacznie ułatwia pozycjonowanie elementów z zachowaniem kątów prostych. Dzięki nim prace wymagające precyzyjnego ułożenia elementów w pionie lub poziomie staną się jeszcze łatwiejsze. UniversalLevel 2 z dwoma punkami w pionie – na podłodze i suficie

Laser krzyżowy UniversalLevel 2 rzutuje linie skrzyżowane oraz dwa punkty w pionie – na podłodze i suficie. Użytkownik może więc w łatwy sposób przenosić punkty odniesienia z podłogi na sufit i odwrotnie. Tapetowanie, wieszanie obrazów i zdjęć, montaż lampy idealnie pośrodku stołu, instalacja karniszy czy układanie parkietu i paneli: laser krzyżowy UniversalLevel 2 to praktyczna pomoc podczas wykonywania tego rodzaju prac. Nie ma ich jeszcze ale są inne - https://domtechniczny24.pl/lasery-punktowe-i-p%C5%82aszczyznowe.html

Z urządzenia można korzystać także przy większych projektach, np. montażu mebli kuchennych lub układaniu glazury. UniversalLevel 3 z drugą pionową linią laserową

Przy bardziej zaawansowanych projektach, jak instalacja kabin prysznicowych, układanie płytek podłogowych czy wykonanie ścian gipsowo-kartonowych, potrzebna jest dodatkowa linia, umożliwiająca pozycjonowanie elementów z zachowaniem kątów prostych. Tutaj przyda się druga linia pionowa, rzutowana przez laser UniversalLevel 3, która tworzy punkt odniesienia pod kątem 90 stopni względem pierwszej linii pionowej. Obydwie linie rozpoczynają się tuż przy urządzeniu i tworzą razem dodatkowy krzyż laserowy na suficie, który przejmuje funkcję punktu w pionie. UniversalLevel 3 to pierwszy laser krzyżowy Bosch dla majsterkowiczów, wyposażony w drugą pionową linię laserową. Pomaga on pozycjonować elementy w poziomie, pionie, zachować kąty proste lub przenosić punkty w pionie. Intuicyjna obsługa

Obsługa obu laserów jest niezwykle intuicyjna. Oprócz przesuwnego włącznika/wyłącznika, obydwa lasery krzyżowe oferują trzy różne tryby pracy, które użytkownik może ustawić za pomocą przycisków. Wskaźniki LED na urządzeniu informują, czy laser krzyżowy rzutuje automatycznie niwelowane linie skrzyżowane, wszystkie linie i punkty w pionie czy linie nachylone pod kątem. Obydwa urządzenia posiadają funkcję automatycznej niwelacji i wyrównują nierówność podłoża w zakresie do ± 3 stopni (UniversalLevel 3) lub ± 4 stopni (UniversalLevel 2), tak więc linie laserowe są idealnie równo ustawione w poziomie lub pionie. Funkcję automatycznej niwelacji można także wyłączyć, co pozwala wyświetlać linie pod kątem. Jest to przydatne np. podczas montażu poręczy rozmieszczeniu wzorów na ścianie po przekątnej. Obydwa urządzenia pracują z dokładnością do ± 0,5 mm/m, a ich maksymalny zasięg wynosi 10 m. Dzięki zintegrowanemu gwintowi 1/4" lasery krzyżowe UniversalLevel 2 i UniversalLevel 3 można zamontować także na statywie lub kolumnie teleskopowej (obydwa produkty są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch.


Głosuj (0)

blacha72 09:04:11 10/11/2017 [komentarzy 0] Komentuj

Zastosowanie i przechowywanie węży ssawno tłoczących

Dzień dobry

Warunki eksploatacyjne i użytkowe węży ssawno tłoczących.

Planując zakup węża do sprężonego powietrza, oleju, piaskarki czy innego, powinniśmy sobie odpowiedzieć na kilka zagadnień. Planowanie pozwoli nam na uniknięcie wypadku, czy niewłaściwej pracy maszyny czy procesu technologicznego.
Najważniejsze pytania to:
Co planujemy tłoczyć lub ssać (substancja, która płynie przewodem).Jaka musi być średnica wewnętrzna, jeśli potrzeba to również średnica zewnętrzna.

Czy znana jest temperatura pracy (temperatura płynącego medium i temperatura otoczenia).

Intensywność nasłonecznienia, składniki chemiczne występujące w środowisku (stałe i okresowe).Czy istnieje ryzyko przekroczenia promienia gięcia węża, zmieniającego parametry wytrzymałościowe i wartości przesyłowe medium.

Czy istnieje groźba pojawienia się ładunków elektrycznych podczas przesyłania medium.Planowana długość węża.

A także wszystkie inne czynniki mogące mieć oddziaływanie na pracę i bezpieczeństwo: takie jak okoliczności eksploatacyjne, drgania, odkształcenia przewodu w trakcie pracy ( przede wszystkim w przypadku przecinania przez przewód węzłów i lini komunikacyjnych - ruch pieszy, samochody, wózki widłowe i inne).

Metodę mocowania końcówek (zacisk, opaska) i warianty używanych złączy i szybkozłączy.Przewidywana mobilność połączenia (połączenie stacjonarne, połączenie klucza pneumatycznego, pistoletu do malowania czy pompowania, piaskarki lub maszyny stacjonarnej)
OGÓLNE WYTYCZNE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z  WĘŻY SSAWNO TŁOCZĄCZYCH Trafny wybór węża to wybór produktu spełniającego wymagania techniczne istniejące przy konkretnej instalacji lub urządzeniu, zapewniający ciągłą i bezawaryjną pracę. Będzie to miało, jak we wszystkich narzędziach i instalacjiach wpływ na końcową cenę i jakość.
Czym jest promień gięcia, jak osłabia wąż i jak go wyznaczyć.
   Pamiętać należy, że przy nadmiernym zagięciu węża zachodzą w nim niekorzystne zjawiska. W punkcie zgięcia, po stronie zewnetrznej wąż jest rozciągany a w przeciwległej ściskany. Sprawia to procentowe osłabienie węża i może spowodować jego uszkodzenie. Kolejnym niepotrzebnym zjawiskiem jest zakłócenie transferu mediumsubstancji. W przypadku substancji o właściwościach ściernych prowadzi to do stopnowego wycierania wewnętrznej części węża. Jeżeli odpowiednia strona katalogowa nie określa, należy przyjąć następującą regułę: Węże wytłaczane gładkie - 7,5 x średnica wewnętrznaWęże ze wzmocnieniem poliamidowym do fi 50mm z odciskiem tkaniny – 6x średnica wewnętrznaWęże ssawno-tłoczne – 6 x średnica wewnętrzna Najmniejsza długość węża do utworzenia gięcia L min: Lmin = ?/360° x 2?R
gdzie:? - kąt gięciaR - przewidziany promień gięcia Przykład: chcąc utworzyć gięcie 90° przy promieniu gięcia R=200 (mm)90/360 x 2'l`123567890- ależy użyć węża o minimalnej długości 314 (mm)  Montaż węża na szybkozłączkach, złączkach  i krućcach.Trzeba zwrócić uwagę na to, aby krawędzie szybkozłączek nie były ostre, aby nie doprowadzać do przecinania warstwy wewnętrznej węża (dotyczy zarówno obejm, opasek jak i zakuć).
Wąż do powietrza  produkowany w odcinkach, na ogół posiada na końcach tzw kołnierze (odcinki bez spirali wewnętrznej), ułatwiające zamocowanie końcówek.W wężach tych należy zamocować końcówki tak, aby króciec zachodził min. 1cm na część spiralną węża. Jeżeli węże techniczne są cięte z metra problem ten nie występuje.
Warunki eksploatacyjne i użytkowe węży technicznych.
Podczas użytkowania węży i przewodów należy przestrzegać następujących wytycznych:- stosować ciśnienia robocze nieprzekraczające dozwolone, wydrukowane na boku węży.- trzeba węże wciskać a nie wkręcać, zmniejszy to skręcenie przewodu po zamocowaniu. Jeśli wąż nachodzi ciężko na końcówkę, można go lekko podgrzać lub wkręcać o taki sam kąt w prawo i lewo. - należy chronić przed wpływem czynników zewnętrznych (np. należy zaplanować koryta do przejeżdżania nad wężami), przewodów nie powinno się przeciągać po ostrych krawędziach;- po użyciu należy je składować w odpowiednim miejscu;- cyklicznie kontrolować stan techniczny węży, osłabione węże należy wycofać z użytku i zutylizować, opcjonalnie wstawić nowy odcinek.
Przewody należy składować - zrolowane w kręgi ułożone na drewnianych paletach w stosach o wysokości nie przekraczającej 0,5-1 metra.- powieszone na specjalnych uchwytach zabezpieczających przewody przed zaginaniem.- w temperaturze od +5oC do +25oC i nieznacznej wilgotności (trzeba zwracać uwagę, aby nie następowała kondensacja pary wodnej na powierzchniach przewodów gumowych).- w magazynach pozbawionych oparów kwasów, zasad,i rozpuszczalników organicznych, jak również olejów i smarów oraz paliw płynnych.- bezpośrednie nasłonecznienie i silne światło elektryczne wpływa szkodliwie na gumęi PCV. Z tego względu w pomieszczeniach magazynowych, szyby powinny być zasłonięte.  To tyle pozdrawiam

 


Głosuj (0)

blacha72 08:54:03 10/11/2017 [komentarzy 0] Komentuj

Co oznaczają klasy bezpieczeństwa kas pancernych i sejfów

Dzień dobry

Charakterystyka oznaczeń klasy zabezpieczenia kas i sejfów.W poniższym tekście postaram się objaśnić co one symbolizują. Albo czego nie oznaczają, chodź dla ewentualnych właścicieli były by one bardzo istotne.
Sejfy to innymi słowy stalowe skrzynie, szafy służące do przechowywania depozytu i zabezpieczające przed ogniem i włamaniem.

Przeglądając ofertę kas, sejfów i skrytek, spotkamy się z symbolami wskazującymi klasę zabezpieczenia. Certyfikację urządzeń w Polsce przeprowadza Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie.I tak zgodnie z normą PN EN 14450 obowiązuje dwustopniowa klasyfikacja bezpieczeństwa. W zależności od wytrzymałości na włamanie przypisuje się im klasę S1 lub S2. Kasetki klas S1 i S2 są przydatne do składowania min. biżuterii, broni krótkiej i amunicji, waluty, czy ważnych dokumentów. Jest ich w sieci masa ja kupiłem dla siebie w - https://domtechniczny24.pl/sejfy-meblowo-gabinetowe.html

W tych typach występują z reguły lekkie sejfy meblowe i gabinetowe, czy też szafy na dokumenty niejawne oraz pojemniki i kasety . Klasy S1 i S2 rozpoczynają wielostopniową drabinkę poziomów bezpieczeństwa urządzeń zabezpieczenia mienia. 


Wyższe poziomy zabezpieczeń reguluje następna norma PN EN 1143-1, która klasyfikuje sejfy i inne urządzenia zgodnie z 14 stopniową skalą, pod względem wytrzymałości na włamanie. Poziom bezpieczeństwa, jaki prezentuje dane urządzenie, warunkują wyniki specjalnych testów. Realizuje się je używając wielu narzędzi, rezultat zaś otrzymuje się biorąc pod uwagę dwa parametry - czas trwania włamania oraz rodzaj i liczbę użytych narzędzi.


Podział na klasy bezpieczeństwa sejfów i kaset określają polskie i europejskie normy. To one precyzują warunki, zasady i wymagania, jakim powinny odpowiadać urządzenia. Często są dziwaczne i czytając je może nas ogarnąć fala śmiechu. Oto jeden przykład:
a) Jednym z kryteriów wyznaczającym normy dla bezpiecznych pojemników ( spełniających wymagania co najmniej klasy S1 według normy PN-EN 14450 ) jest wytrzymałość urządzenia na ataki narzędziami w punktach SU / TP. Brzmi profesjonalnie? Oto przykłady narzędzi do włamania i ich punktacja:
Nie ma tam wiadomości o grubościach ścianek ani sposobie kotwienia. 


b) Szafa na dokumenty niejawne lub ściśle tajne klasy 3, powinna mieć między innymi: zamek wytrzymały na manipulację przez eksperta, korzystającego z specjalistycznych narzędzi, przez okres 20 roboczogodzin. Tak tylko pytanie co to za ekspert? , który potrzebuje ponad 20 roboczogodzin żeby otworzyć zamek, i o jakie narzędzia chodzi? młotek i przecinak? Czy chodzi o ekspertów z Lock Technologies albo TOOOL?   Bo ci to w kilka minut 98% zamków otwierają.
Dziwne, ale wracając|wracam} do tematu.
Adekwatną klasę ochrony można wytypować opierając się na nic niemówiących nam symbolach, lub na wartość depozytu. Tak, jest jeszcze jeden parametr mówiący, że jeżeli posiadasz daną wartość - kwotę to powinieneś zabezpieczyć ją sejfem o określonej klasie:
Klasa odporności na włamanie S1 do 45 tyś, Klasa odporności na włamanie S2 do 90 tyś,

Klasa odporności na włamanie 0 do 228 tyś,Klasa odporności na włamanie 1 do 456 tyś,Klasa odporności na włamanie 2 do 684 tyś,Klasa odporności na włamanie 3 do 1368 tyś,Klasa odporności na włamanie 4 do 2280 tyś,
Określenia kwot są dokonywane na podstawie wzoru jednostek obliczeniowych uwzględniających przeciętne dochody brutto. Tak na marginesie inne będą klasy w Polsce a inne w Norwegii. Czyli ten sam sejf będzie miał inną klasę w zależności kraju - dziwne? Być może ale zawsze jest to jakiś parametr i na pewno nam pomoże dokonać wyboru kasy.
Są również solidnego testy, szczególnie w wyższych klasach jak np. upadek z 9 lub 15 metrów, albo podgrzewanie sejfu przez kilkadziesiąt minut w temp. ponad 1000 stopni itd.
Trochę innym przykładem będzie szafa lub sejf do przechowywania broni. Tu mamy kwestię narzucenia z góry przez ustawę przymusu przechowywania broni w szafach. I tak urządzenie do przechowywania broni powinien posiadać minimum klasę S1. Czy słuszne czy nie, ja nie dyskutuję trzeba mieć to się kupuje im tańsze tym leprze.
Na koniec: kupując "urządzenie do przechowywania" wiemy jedynie, że w wyższej klasie będzie ono miało w wyższym stopniu skomplikowaną konstrukcję, większą liczbę zastosowanych zabezpieczeń, będzie droższe (bo badania i materiały  kosztują) no i w rezultacie bardziej bezpieczne przechowywanie. Tak jak pisałem wcześniej najniższe klasy S1 i S2 to sejfy i kasy gabinetowe do przechowywania min. biżuterii, broni krótkiej i amunicji, pieniędzy, czy ważnych dokumentów..W klasie zbezpieczenia 1-13 przed włamaniem produkowane są sejfy i kasy pancerne. W wskazanej normą klasyfikacji sejfy występują w I i II klasie wytrzymałości na włamanie, z kolei kasy pancerne - od II wzwyż. 
To tyle.Wiem, że zamiast odpowiedzieć na pytanie i rozwiać wątpliwości zagmatwałem sprawę. Ale takie są normy i nic ie poradzimy.Jedynie co można zrobić to kierować się regułą im wyższa klasa tym lepszy sejf. Jeżeli nas stać to wybieramy wyższą klasę, pozdrawiam. Głosuj (0)

blacha72 08:48:28 10/11/2017 [komentarzy 0] Komentuj

czyste samochody w bazie

Witam.

Temat dosyć ciekawy, poświęcony stacjonarnym układów myjek wysokociśnieniowych. Nilfisk-ALTO ma kompletną linię rozwiązań stacjonarnych i stanowi godnego zaufania projektanta instalacji wysokociśnieniowych. Jest firmą, która tworzy nie tylko standardowe produkty. Tworzy zindywidualizowane rozwiązania, tak by podołać wyjątkowym wymaganiom użytkowników. Może potrzebujesz myjki, aby zapewnić higieniczną czystość w masarni, kuchni czy zakładzie przetwórczym? A może chcesz czyścić elementy metalowe ze smaru w swojej fabryce? Maszyny firmy Nilfisk-ALTO można łatwo zamontować w miejscu pracy. Profesjonalnie zaprojektowany system rur zapewni łatwość podłączenia się w wybranych miejscach oraz zagwarantuje wielostanowiskowość instalacji. Systemy stacjonarne mają wiele zalet i są projektowane wyłącznie pod realne potrzeby klienta. Mając system stacjonarny nie trzeba nabywać urządzeń mobilnych by trafić do punktów, gdzie potrzebne jest skuteczne mycie wysokociśnieniowe. Teraz można podłączać się do układu wężem wysokociśnieniowym oraz pistoletem z lancą lub odpowiednim do zadania innym akcesoriom irozpocząć pracę w ciągu kilku chwil oszczędzając czas oraz pieniądze.Kolejnym ważnym obszarem działalności Nilfiska są zewnętrze stacje myjni samoobsługowych.ostatnio czytałem ( http://poziomicaspawarka.pl/ ), że firma oferuje obszerną gamę maszyn nazwanych: Auto Booster, Solar Booster oraz Truck Booster. Projektanci skoncentrowali się szczególnie na otrzymaniu takich jednostek, które zapewnią niskie koszty eksploatacji, solidność i olśniewające efekty mycia. Co w efekcie sprowadza się do zadowolenia Klientów i wygenerowania zysków dla operatorów myjni.

TRUCK BOOSTER to maszyna do pracy na zewnątrz zaprojektowana z myślą o firmach flotowych, transportowych czy rzeźniczych. Myjka pozawla na czyszczenie m.in. ciężarówek, vanów, maszyn budowlanych, przyczep do przewozu zwierząt.Kolejny produkt to AUTO BOOSTER. Został zaprojektowany na potrzeby klientów, którzy są zainteresowani inwestycją w samoobsługowe, zewnętrzne myjnie samochodowe. Handlowe zastosowanie takich myjek na pewno podniesie prestiż stacji benzynowej. Na marginesie dodam że firma wytwarza również komercyjne, zewnętrzne, systemy odkurzaczy samochodowych. Kombinacja konstrukcji ze stali nierdzewnej, kilku programów mycia, wyrzutnik monet, system przeciwdziałający zamarzaniu to najważnejsze elementy stacji Auto Booster.W modelu 

AUTO BOOSTER 5 M wykorzystanoinnowacyjną silnik z modulacją częstotliwości. Dzięki takiemu wyjściu zmniejszyła się liczba części wykorzystanych do jego konstrukcji a co za tym idzie kosztów serwisowania. Dodatkowo zmniejszył się poziom hałasu i wzrósł komfort pracy.Natomiast Solar Boster to stacjonarma myjka gorącowodna zasilana gazem, zapewniająca doskonałe efekty mycia w wielu sektorach przemysłu. Stałe zasilanie paliwem gazowym niweluje potrzebę cyklicznego uzupełniania paliwa w zbiorniku. 

Seria SOLAR BOOSTER G wyposażona jest w sprawdzone rozwiązanie techniczne kotła - EcoPower, dzięki czemu koszt podgrzania wody do pożądanej temperatury jest możliwie jak najniższy. W wypadku ustawieniu temperatury na 60°C (wystarczajacej do standardowych aplikacji) kocioł pozostaje w trybie EcoMode zużywając znacznie mniej paliwa. Na pełnej mocy kocioł podgrzewa wodę do wyższej wartości, co umożliwia oczyszczenie powierzchni np. ze smarów lub tłuszczu.

 


Głosuj (0)

blacha72 15:27:45 9/11/2017 [komentarzy 0] Komentuj
Avatar


Dodaj do UlubionychLinki

Blogi techniczne
fajna strona nie tylko o szlifierkach
Wiele porad dotyczących prac domowych
Co nowego w warsztacie technika
Sklep dremel - blog
każdy będzie musiał się zmierzyć z gresem
moje narzedzia
Niezwykły poradnik technika
Ulubieni

Archiwum

2017
Listopad
Sierpień
Lipiec
Marzec
Styczeń
2016
Grudzień
Wrzesień
Czerwiec
2014
Kwiecień
2013
Listopad
Lipiec
Maj
Marzec
Luty
StyczeńKsięga

Księga Gości 0
Dodaj do Księgi
licznik: 21130Inne

Strona Główna
Moje przygody z narzedziami i elektronarzedziami w nieustającej walce z pcującymi się maszynami